معرفی محصول

نوتلا چیست؟

نوتلا

غیرممکن است اهل خوردن شکلات در صبحانه باشید و نامی از شکلات نوتلا نشنیده باشید. بدون شک شکلات نوتلا یکی از معروف ترین خوشمزه ترین و محبوب ترین خوراکی ها برای خوردن صبحانه و میان وعده است. شکلات نوتلا در سراسر جهان طرفدار و خواهان زیادی دارد. در ادامه مطلب با ما باشید تا با هم به تاریخچه و چگونگی محبوبیت این شکلات دوست داشتنی و خوشمزه که نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده بپردازیم.


جرقه ی بوجود آمدن نوتلا

همه چیز برمیگردد به ۲۰۰ سال پیش هنگامی که جنگ های ناپلئونی در پیش بود. می‌توان اینگونه گفت که جرقه ماجرایی شکلات نوتلا از سال ۱۸۰۶ میلادی زده شد. اما شکلات نوتلا صبحانه ساخت کدام کشور است؟ ترکیب کاکائو و فندق را می‌توان به امپراطوری فرانسه و ناپلئونی نیز نسبت داد. در آن زمان قیمت شکلات سر به فلک کشیده بود و دلیل آن چیزی به جز محاصره قاره ای ناپلئون نبود که تجارت پیدمونت و دسترسی به آن ناحیه در ایتالیا را قطع کرده بود. اما آنها کلید حل این مشکل را ترکیب فندق با کاکائو یافتند صندوق ماده بود که در پیدمونت به مقدار زیادی یافت می شد.
محصول نهایی ترکیب فندق با کاکائو جاندویا نام گرفت که حدود ۳۰ درصد جاندویا را فندق خالص تشکیل می داد. جاندویا با اینکه خوش مزه بود اما جای کاکائو و طعم خوش مزه آن را نمی‌توانست پر کند.

خرید شکلات صبحانه نوتلا 350 گرمی

در حین جنگ جهانی دوم کاکائو دیگر کمیاب نبود بلکه نایاب شده بود و جیره بندی مواد غذایی در سراسر اروپا در جریان بود که این امر باعث شده بود فندق هم نقشی حیاتی در زندگی مردم ایفا کند.
در این زمان فردی به نام پیترو فررو شیرینی پس اهل پیدمونت شکلاتی را ساخت که پایه اصلی آن فندق بود و مقداری کمی نیز کاکائو را در ترکیب خود جای داده بود نام این محصول را پاستا جاندویا گذاشت. قوام و غلظت بسیار بالای این محصول موجب شده بود که به راحتی قابل برش باشد همین عامل دلیلی بر این بود که وی این ماده را در فویل آلومینیومی بپیچد تا در خیابان‌ها توزیع کند.
در آن دوره مادران خانه دار از این محصول خوشمزه استقبال بسیار خوبی کردند آنها این شکلات را به عنوان شکلات صبحانه روی قرص نان می مالیدند و به کودکان خود برای تغذیه می دادند.

نوتلا چیست

شکلات صبحانه نوتلا


تولد نوتلا

این محصول فرور از طرف مردم با استقبال بیش از حدی مواجه شد و فرور با پایین آوردن غلظت محصول خوشمزه خود آن را به یکی از پایه‌های سفره مردم تبدیل کرد.محصولی که خمیر مانند بود و غلظت کمتر آن باعث می‌شد که مردم آن را به راحتی روی نان بمانند . این محصول جدید بسیار خوشمزه نیز سوپر کرما جاندویا نام گذاری شد. با اینکه این نام میان مردم تا حدود بسیار بالای جا افتاده بود اما در ادامه فرور تصمیم گرفت در سال ۱۹۶۴ میلادی عنوان نوتلا را برای آن انتخاب کند تا به گسترش هر چه بیشتر این نام تجاری منجر شود.

خرید شکلات صبحانه نوتلا 630 گرمی

ترکیبات نوتلا مقداری فندق و مقداری کمی کاکائو بود و این محصول بسیار با غلظت کمتری به دست مردم رسید تا به راحتی بتوانند از آن بر سر سفره های خود استفاده کنند. امروزه شکلات نوتلا برندی تجاری از شکلات های فندقی است نوتلا توسط کمپانی ایتالیایی تبار فریور تولید می شود که در سال ۱۹۶۳ به بازار جهانی معرفی شد و هم اکنون بیش از هفتاد و پنج کشور آن را مصرف می‌کنند و طرفداران بسیار زیادی دارد.


راز موفقیت نوتلا

شکلات نوتلا

محبوبیت شکلات نوتلا

راز موفقیت نوتلا این بود که علاوه بر طعم خواص آن ایده ترکیب او برای تهیه کرم شکلات با فندق بود به این دلیل که در آن دوره شکلات بسیار گران قیمت و می‌توان گفت به نحوهی لوکس هم بود و هر کسی از هر قشری از جامعه قدرت خرید نان را نداشت اما ترکیب میزان کمی از شکلات با حجم بیشتری از فندق ایده بی‌نظیری برای شرکت فرور به حساب می آمد.
مشتریان ایده خانواده فرور و شکلات های خوشمزه فندقی آنها هر روز بیشتر و بیشتر می شد که همین ترکیب استثنایی و بسیار خوشمزه داستان موفقیت این خانواده اهل ایتالیا را شکل داد. فرور بزرگ در طول پنج سال از آغاز فعالیت خود این محصول را توسعه داد و محصول شکلاتی خوشمزه خود را با نام سوپر کرم روانه بازار کرد.
ظاهراً پیترو تنها فرد در خانواده نبود که خلاق و فعال باشد پس از فرور بزرگ نوبت به میکل رسید پسری که سالها همراه پدر درسهای فراوانی را آموخته بود و حالا آماده آن بود تا مسیر موفقیت در خانواده و طعم شکلات خوشمزه فندقی را به طور کامل با هم انطباق دهد.

خرید شکلات صبحانه فندقی 825 گرمی نوتلا

درباره میکله فرور می گویند که وی بیش از آنکه همانند پدرش یک نانوایی و شیرینی پز باشد به عنوان یک تاجر کارکشته به دنیا آمده بود که دقیقاً همان چیزی بود که این خانواده به آن نیاز داشت.
میکله دست به تغییر و تحولات اساسی در تجارت خانوادگی خود زد اصول تجارت را به خوبی می دانست و تمام توان خود را روی بازاریابی این محصول تولیدی متمرکز کرده بود.
میکله در یکی از نوشته های آن زمان خود گفته که زمان آن بود تا تمام اروپا طعم استثنای این محصول خانوادگی فرور را بچشند.
اولین ظرف نگهداری نوتلا در ۲۰ آوریل سال ۱۹۶۴ از خط تولید کارخانه در شهر آلبا چه شهری در کشور ایتالیا می باشد، بیرون آمد.
لطف خوش فکری بلند پروازی و مدیریت میکله مطلا با آن ظروف شیشه ای زیبا و دوست داشتنی خود،در بین خانواده‌های اروپایی جایگاه بخش خصوصی را به دست آورد اما این برای میکله کافی نبود نام نوتلا به سرعت چهره های بین المللی به این محصول خوشمزه بخشیده و ظروف نگهداری شیشه های نوتلا راهی بازارهای جهانی شد.

خرید شکلات صبحانه نوتلا 750 گرمی

با چند دهه مدیریت میکله تولید نوتلا در جهان در بیش از ۱۶ کارخانه از کشورهایی مانند ایتالیا،آلمان،بلژیک،استرالیا،کانادا و برزیل گرفته تا هند،روسیه،آمریکا،ترکیه،آرژانتین،اکوادور و همچنین پورتوریکو این محصول خوشمزه را به قهرمان صبحانه دنیا تبدیل کرد. و هم اکنون شرکت فرآور مالک زیر برند های مهمی از جمله کیندر و روچر می باشد. میکله مانند پدرش فردی متین و آرام بود و همیشه بر اساس اصول اخلاقی عمل می کرد او حتی زمانی که اداره شرکتش را به دو فرزندش واگذار کرده بود باز هم همان گونه بود.
به صورت کلی در سال ۲۰۱۴ معاملات شرکت فرور حدود ۸ میلیارد یورو اعلام شد.
این شرکت تجاری بیش از ۳۰ هزار نیروی کار در اختیار دارد مجله فوربز یکی از معروف ترین مجله های دنیا میباشد، مجموع ثروت فرور را ۲۰ میلیارد یورو اعلام کرد که جزو ثروتمندترین گروه های تجاری در ایتالیا محسوب می‌ شود.
محصولات نوتلا فراوانی بسیار زیادی دارد که هر کدام از آنها می توانند طعم خوش زندگی را به شما و خانواده تان یاد آور باشند.

نوتلا

نوتلا

و در آخر شما را با اطلاعاتی راجع به نوتلا آشنا می کنیم:

  • در سال حدود 365 میلیون کیلو کرم شکلات نوتلا در جهان مصرف و خورده می شود.
  • حدود 160 کشور دنیا نوتلا مصرف می کنند.
  • سالانه بیش از 25 درصد مجموع فندق تولیدی جهان را گروه فررو خریداری می کند.
  • عامل اصلی اعتیاد جهان به نوتلا هیتلر و جنگ جهانی دوم بوده است.
  • هر دو و نیم ثانیه یک شیشه نوتلا در جهان خریداری می شود.
  • پنجم فوریه روز جهانی نوتلا نامگذاری شده است.
  • کل نوتلا های فروش رفته طی یک سال، می‌توانند بیش از ۱۰۰۰ زمین فوتبال را بپوشانند.

خرید بیسکویت نوتلا


همچنین بخوانید :

طرز تهیه پودینگ نوتلا

طرز تهیه شیرینی با نوتلا

3.5/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *