معرفی محصول

قهوه مهمت افندی طعمی اصیل و ماندگار

قهوه مهمت افندی

چشیدن طعم قهوه لذت بی انتهایی است، که اگر برای تهیه آن از قهوه باکیفیت استفاده شده باشد، لطف آن را دو چندان خواهد کرد. قهوه مهمت افندی عطر و طعم یک قهوه اصیل و واقعی ترک را به شما هدیه می دهد، و نوشیدن یک فنجان آن، شما را در دسته طرفداران همیشگی این قهوه قرار می دهد. مسیر سفر دانه های قهوه از مزارع سبز تا فنجان قهوه مسیر پیچیده ای است که شنیدن آن برای شما جالب خواهد بود.


تاریخچه قهوه مهمت افندی

تاریخچه قهوه مهمت افندی

دانستن اینکه چطور نوع خاصی از قهوه شهرت جهانی پیدا کرده، و پشت تلخ و شیرین این دانه جادویی، چه داستانی نهفته است، شاید برای شما جذاب باشد و از این به بعد موقع مزمزه کردن لایه های خوش طعم قهوه مهمت افندی این داستان را در ذهن خود مرور کنید.

مهمت افندی جوان خوش ذوق و خلاقی بود، که در سال 1857 در استانبول ترکیه به دنیا آمد. او مراحل تحصیل را به خوبی طی کرد و از آنجایی که در گذشته اکثر مشاغل، جزو میراث پدری به شمار می آمد، او هم حرفه پدرش را دنبال کرد.

پدر مهمت افندی در بازار استانبول مغازه عطاری داشت و انواع ادویه جات، دانه های قهوه و گیاهان دارویی را می فروخت. در قدیم مردم دانه های سبز قهوه را خریداری کرده و در خانه های خود بو می دادند و بعد از آسیاب کردن با روش های مختلف قهوه را دم می کردند.

در سال 1871 مهمت افندی اداره مغازه پدر را در دست گرفت، و با خلاقیتی که داشت روش تازه ای را برای عرضه قهوه ابداع کرد. او خود به فرآوری قهوه پرداخت و بعد از رست کردن و آسیاب آن، قهوه مخصوص خود را به بازار ارائه کرد.

شیوه مهمت افندی به قدری هوشمندانه بود که عطر خوش قهوه ترک مهمت افندی سراسر بازار استانبول را پر کرد و خیلی زود قهوه او به شهرت رسید.

البته که طرز تهیه قهوه مهمت افندی نیز در ایجاد این عطر تاثیرگذار است.

مهمت افندی روش خاصی در آسیاب کردن دانه های قهوه به کار برد و همانطور که امروزه می بینید، قهوه آسیاب شده مهمت افندی درشت از سایر قهوه هایی است که در بازار وجود دارد.

بعد از مرگ مهمت افندی در سال 1931 فرزندان او کار تجارت قهوه را به عهده گرفتند، و نام خانوادگی کوروکهوچی به معنی فروشنده قهوه آسیاب شده را برای خود انتخاب نمودند.

این کسب و کار در این خانواده ترم روز به روز گسترش پیدا کرد به طوری که اکنون شرکت مهمت افندی توسط نوادگان او اداره می شود، و توانسته برند معروفی در زمینه نوشیدنی قهوه در سراسر جهان باشد. بسته بندی های مدرن و به روز قهوه ترک مهمت افندی در 25 کشور اروپایی، آسیایی و آمریکایی عرضه می شود و طرفداران بسیاری دارد.


قهوه مهمت افندی ساخت کجاست؟

قهوه ترک مهمت افندی

حال که سرگذشت این جوان خوش ذوق ترک را شنیدید، به خوبی می دانید که قهوه مهمت افندی ساخت کجاست .  این قهوه ساخت کشور ترکیه است و در این کشور از جایگاه بالایی برخوردار است طوری که در شهر استانبول شعبه های زیادی از این برند قهوه را می توانید ببینید، که برای خرید آن صف های طولانی تشکیل شده است.


قهوه مهمت افندی را از کجا بخرم؟

شما می توانید با خرید اینترنتی قهوه مهمت افندی از فروشگاه محصولات خارجی یامی کالا، آن را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *